LĄDOWANIE NA BOISKU

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁUSZYNA/CZAPURY: Nietypowa interwencja na poznańskiej Głuszynie. Podczas treningu na boisku piłkarskim wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  

– Idealna i klasyczna ”9” w piłce nożnej oznacza napastnika – piszą strażacy z poznańskiej Głuszyny.

14 marca, po godz. 18 w trakcie prowadzenia działań w podpoznańskich Czapurach, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Głuszyna został przedysponowany do Izolowanego Zdarzenia Medycznego (IZM) oraz zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR.

Ratownik-9, jak przystało na typową ”9” piłkarską, wylądował na terenie jednego z boisk Ośrodka Sportu i Rekreacji na Głuszynie, skąd dalej zastęp strażaków przetransportował część załogi śmigłowca do miejsca wezwania.

Na miejscu zdarzenia i w miejscu lądowania śmigłowca, działały też m. in. zastępy PSP oraz naziemny Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Na całe szczęście, zdarzenie nie okazało się na tyle poważne, aby osoba poszkodowana wymagała transportu drogą lotniczą na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Po zakończonej akcji, załoga Ratownika-9 mogła ze spokojem udać się do szatni… tzn. bazy na poznańskiej Ławicy, a strażacy do swojej remizy. Na boisku pozostali natomiast zawodnicy KS Lotnik 1997 Poznań, którzy po chwilowej przerwie i oddaniu placu gry ”9”, mogli kontynuować swój trening.

Fot. Łukasz Jachimowicz – OSP Poznań-Głuszyna