CENTRUM LOGISTYCZNE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-POKRZYWNO: Trwa postępowanie wymagające udziału społeczeństwa w sprawie budowy olbrzymiego centrum logistycznego na poznańskim Pokrzywnie.

Na Facebook’owej grupie Osiedle Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo pojawiła się informacja, że m.in. na słupie przy ul. Pokrzywno w Poznaniu wywieszona została kartka o postępowaniu.

Jednak o planowanej inwestycji wiadomo niewiele. Ma tu powstać olbrzymie centrum logistyczne.

– Dzwoniłem do Wydziału Klimatu i Środowiska i po rozmowie wysłałem prośbę o udostępnienie raportu w wersji elektronicznej. Do tej pory go nie otrzymałem. Jak tylko dostanę raport to udostępnię więcej informacji. W czwartek wybieram się osobiście do WKiŚ, żeby obejrzeć raport.

Niestety WKiŚ nie informuje Rady Osiedla o prowadzonych postępowaniach. O wywieszonej informacji na słupie dowiedziałem się od mieszkańca ul. Pokrzywno, który zauważył tę kartkę na słupie – informuje Mariusz Szlendak, przew. Zarządu Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo.

Termin na składanie uwag mija 14 sierpnia 2023 roku.

– Na tym etapie każdy z nas, mieszkaniec osiedla może zadzwonić, umówić się na wizytę, zapoznać się z raportem i zgłosić uwagi, póżniej nie będzie takiej możliwości. Natomiast właściciele sąsiednich nieruchomości będący stroną w sprawie otrzymali pismo listem poleconym i będą mieli wgląd i możliwość wypowiadania się na każdym etapie – dodaje Mariusz Szlendak.

Fot. Facebook/Osiedle Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo