ZAMKNIĘTY PRZEJAZD

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-POLANKA: Koniec przejazdu dla samochodów przez torowisko przy ul. Milczańskiej w Poznaniu. Od 5 sierpnia można też jeździć nowym odcinkiem ul. Pleszewskiej.

Inwestycja polegająca na przebudowie trasy tramwajowej pomiędzy ul. Jana Pawła II a os. Lecha obejmuje także okoliczny układ drogowy. Dobiegają końca prace związane z nowym odcinkiem tzw. ringu Łacina. Wykonawca uzyskał już zgodę nadzoru budowlanego na użytkowanie drogi.

– Można już jeździć nowym odcinkiem ul. Pleszewskiej, co pozwoliło na całkowite zamknięcie przejazdu przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Milczańskiej i kontynuację robót budowlanych w tym miejscu. W zamian kierowcy mogą poruszać się przedłużeniem ul. Pleszewskiej, które połączyło ulice Kaliską i Polanka z ul. Warczygłowy – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wzdłuż wschodniej części nowego odcinka ul. Pleszewskiej powstała także droga rowerowa, a po obu stronach ulicy – chodniki dla pieszych. Ta infrastruktura także zostanie udostępniona mieszkańcom. Ponadto w ramach zadania zmieniona została organizacja ruchu na ul. Kaliskiej na odcinku od ul. Polanka do ul. Jana Pawła II.

Przejazd przez torowisko przy ul. Milczańskiej został zamknięty 7 sierpnia br. Piesi i rowerzyści mogą się tam poruszać na dotychczasowych zasadach. Kierowcy mają do dyspozycji opisany wyżej nowy przejazd, bliżej ul. Jana Pawła II, stanowiący element tzw. ringu Łacina.

– Jakie jest Wasze zdanie o nowej organizacji ruchu w rejonie ul. Kaliskiej/ ul. Polanka? – pyta na Facebook’u Rada Osiedla Rataje w Poznaniu

Dla przykładu – jeden ze zgłoszonych problemów:

Jednokierunkowość ul. Kaliskiej (w kierunku do ul. JPII) – czy to właściwy kierunek?

W obecnym rozwiązaniu, aby dojechać do posesji przy ul. Kaliskiej, jadąc od strony ronda Rataje, należy dojechać aż do ul. Baraniaka, następnie dojechać do ul. Maltańskiej i w ten sposób przejechać średnio ponad 1,1km, zamiast ok. 100 metrów.

Skręt z ul. Warczygłowy w lewo w „nową część” ul. Pleszewskiej jest zabroniony, podobnie jak skręt w lewo z „nowej części” ul. Pleszewskiej w ul. Kaliską. To tylko jeden z przykładów zgłaszanych nam przez mieszkańców – informuje Rada Osiedla Rataje.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie