TAJEMNICZE ZNALEZISKO

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-ANTONINEK: W ostatni dzień lipca nad Cybiną w Poznaniu pojawili się strażacy i policjanci – napisał do portalu Wieści z Okolicy czytelnik. Znaleziono tam kilkanaście koktajli Mołotowa.

Wiadomo już, że policjanci i strażacy zostali wezwani do sprawdzenia podejrzanych butelek z nieznaną substancją, aby stwierdzić, czy mogą one faktycznie stanowić jakieś zagrożenie – poinformował portal Wieści z Okolicy czytelnik.

Butelki znaleziono w rejonie ulicy Radziwoja na terenie poznańskiego Antoninka.

Andrzej Borowiak potwierdził w rozmowie z portalem epoznan.pl, że znaleziono tam kilkanaście butelek wypełnionych łatwopalną substancją.

– Około 9.00 rano Straż Ochrony Kolei poinformowała nas, że na wiadukcie kolejowym w Antoninku znaleziono kilkanaście koktajli Mołotowa. Według naszych informacji, butelki te nie znalazły się tam przypadkowo – mówił portalowi epoznan.pl rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Dziennikarze portalu piszą, że policjanci przypuszczają, że butelki zostały przygotowane, by obrzucić nimi pociąg, którym poruszali się na trasie Łódź – Szczecin kibice Widzewa Łódź. W niedzielę w Szczecinie Pogoń podejmowała bowiem zespół z Łodzi, a kibice na mecz jechali przez Poznań. – Nie mamy informacji, aby pociąg z kibicami ostatecznie został obrzucony, ale kontaktujemy się z obsługą tego pociągu. Na miejscu pracują policjanci kryminalni, ustalamy wszystkie okoliczności – dodaje.

Fot. Czytelnik Wieści z Okolicy – Poznań i okolice