ZBIÓRKA NA REMONT

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-PIOTROWO: Trwa zbiórka na remont sali terapeutycznej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Św. Rocha w Poznaniu.

Fundacja „Moje Skrzydła” informuje, że będzie to remont dużej sali, która ma być przystosowana  na potrzeby zajęć terapeutycznych. Do tej pory zajęcia odbywały się w sali, która nie była do końca przystosowana do potrzeb dzieci, Było to raczej przypadkowe miejsce, w którym trudno było zapewnić komfort i wygodę dla dzieci.

Obecnie w DPS przebywa prawie 60  podopiecznych- głównie małe dzieci do 10 roku życia. Obarczone są wieloma niepełnosprawnościami, bez rodziców czy bliskich. Siostry stworzyły dla nich prawdziwy dom, pełen troski i miłości.

Sala terapeutyczna, taka z prawdziwego zdarzenia byłaby ogromnym prezentem zarówno dla dzieci jak i personelu, który prowadzi zajęcia. Niestety siostry same nie są w stanie zapewnić takiego miejsca.

– Postanowiłyśmy zrobić to dla nich. W ramach wolontariatu pracowniczego zgłosiła się również do nas firma Nationale- Nederlanden, która pomoże w pracach. Niestety, przed nami wciąż długa i kosztowna droga. Sala wymaga na początku wielu prac budowlanych, osadzenia drzwi, wymurowania dodatkowej ściany. Kolejnym etapem będzie pomalowanie ścian, wyposażenie w meble. Bardzo chcielibyśmy żeby wszystkie meble były przystosowane do dzieci na wózkach inwalidzkich, z regulacja wysokości. Do tej pory niestety dzieci pracowały przy zwykłych stołach, które bardzo utrudniają chociażby przysunięcie dziecka do blatu stołu. Ważny jest również zakup specjalistycznych pomocy terapeutycznych, zabawek sensorycznych – informuje Fundacja „Moje Skrzydła”. – Lista potrzeb jest spora, zdajemy sobie sprawę że jest to spore wyzwanie. Zwłaszcza dla nas- 4 kobiet, które działania fundacji opierają jedynie na własnych środkach, lub środkach pozyskanych od dobrych ludzi. Wierzymy jednak, że remont tej sali jest w zasięgu ręki jeśli uda się przekonać ludzi że warto dać szansę tym dzieciom Tak naprawdę ta sala to nie będzie tylko pomieszczenie to będzie ich szansa. Szansa na sprawność i lepsze jutro. W celu realizacji projektu założyłyśmy zbiórkę. Mamy nadzieję, że dzięki jej udostępnianiu uda się pozyskać środki lub informacja dotrze do osób mogący wspomóc nas rzeczowo. Już wiele razy przekonałyśmy się, że Poznań ma wielką moc! – dodają przedstawiciele fundacji.

Fot. Fundacja „Moje Skrzydła”