POWIĘKSZYLI STREFĘ

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-BERDYCHOWO: 3 października br. w rejonie Politechniki Poznańskiej ruszyła Strefa Płatnego Parkowania.

Płatnym parkowaniem objęte zostały kolejne ulice: Berdychowo, Piotrowo i Św. Rocha, czyli obszar ograniczony ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz korytami Warty i Cybiny – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Mieszkańcy tej części Poznania mogą kupić identyfikatory parkingowe, uprawniające do postoju w Strefie na preferencyjnych warunkach. Standardowa cena identyfikatora to 30 zł miesięcznie, jednak mieszkańcy ulic, które włączone zostaną w obszar SPP, będą mogli skorzystać z promocji – przy zakupie identyfikatora na 12 miesięcy zapłacą za niego 120 zł, a więc jedną trzecią podstawowej ceny. Promocyjna oferta obowiązuje do 30 kwietnia 2023 roku.

Zakupu identyfikatora parkingowego można dokonać: w punkcie obsługi klienta Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 oraz przez internet. Szczegółowe informacje na temat procedury zakupu i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie ZDM. Należy przy tym pamiętać, że identyfikator parkingowy kupiony przez internet zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od daty zakupu.

Postój na ulicach objętych SPP Politechnika jest płatny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu