WYBURZĄ GALERIĘ?

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MALTA: Złożono wniosek w Urzędzie Miasta Poznania o rozbiórkę Galerii Malta. Oznacza to, że po uzyskaniu takiej zgody obiekt handlowy zostanie wyburzony.

Galeria Malta od wielu miesięcy świeci pustkami. Z każdym miesiącem z wynajmu pomieszczeń rezygnują kolejne sklepy i punkty usługowe i zaledwie kilka wciąż działa. Stało się tak po otwarciu w sąsiedztwie Galerii Posnania.

Jak dowiedziało się Radio Poznań zapadła już decyzja o przyszłości tego obiektu. Ma zostać rozebrany.

Jak informuje poznańska rozgłośnia, w maju 2023 roku do Wydziału Urbanistyki i Architektury UM wpłynął wniosek warszawskiej spółki Beichun o rozbiórkę budynku galerii. Wiele wskazuje na to, że miasto wyda zgodę na rozebranie obiektu, choć procedura trwa.

Zgodnie z nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na terenie zajmowanym obecnie przez Galerię Malta mogą powstać osiedle lub obiekt usługowy.

Jak podało Radio Poznań, spółka Beichun, właściciel Galerii Malta, zawnioskowała do poznańskiego magistratu o zgodę na wycinkę 32 drzew i 700 metrów kwadratowych krzewów rosnących przy ulicy Baraniaka w Poznaniu. Inwestor argumentuje wniosek kolizją z planowaną rozbiórką obiektu. We wniosku pojawiła się też informacja, że w ramach prac zniknąć miałyby utwardzenia terenu i infrastruktura podziemna. Prace miałyby się odbyć późnym latem.

Jeśli urzędnicy wydadzą zgodę na wycinkę, a następnie także na rozbiórkę galerii, prace rozbiórkowe mogłyby się rozpocząć jeszcze w tym roku. (j)

Fot. Archiwum Wieści z Okolicy