UTRUDNIENIA NA KÓRNICKIEJ

Komunikacja

POZNAŃ-PIOTROWO: Od 9 lipca br. prace związane z wymianą szyn na łukach na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II w Poznaniu wchodzą w nowy etap: będą koncentrowały się na pasie ruchu znajdującym się przy torowisku łączącym rondo Rataje i rondo Śródka.

Ruch samochodowy nadal będzie możliwy (po wyremontowanym fragmencie rozjazdu), udostępnione zostanie przejście dla pieszych przez torowisko koło galerii handlowej.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu naprawy są konieczne z uwagi na stan torowiska, w szczególności szyn na łukach prowadzących od strony modernizowanej obecnie tzw. trasy kórnickiej w kierunku ulicy Jana Pawła II. Prace pozostają bez wpływu na transport publiczny, a ich efekty będą w pełni odczuwalne po otwarciu dla ruchu trasy do osiedla Lecha.

Od chwili rozpoczęcia realizacji (na początku wakacji) część rozjazdu od strony modernizowanej trasy tramwajowej została już wymieniona, teraz pracownicy zajmą pas jezdni znajdujący się przy torowisku w relacji rondo Rataje-rondo Śródka. Ruch kołowy zostanie utrzymany: będzie możliwy częścią jezdni, na której szyny już wymieniono – uczestnicy ruchu drogowego proszeni są jednak o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Przypomnijmy, że zachodnia część węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II została wymieniona w 2020 roku, w trakcie zamknięcia trasy tramwajowej przez most św. Rocha. Natomiast spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje o postępach prac związanych z przebudową tzw. trasy kórnickiej, czyli torowiska od ul. Jana Pawła II do osiedla Lecha w Poznaniu.

– Na większości przebudowywanego odcinka widać już nową konstrukcję torowiska tramwajowego, sukcesywnie układane są na nim szyny. Gotowe są także fundamenty dla słupów trakcyjnych, a pierwsze postawiono już na odcinku pomiędzy ul. Pleszewską a Milczańską. Zmieniają się również przystanki, na których prowadzone są m.in. prace brukarskie, budowane są schody i pochylnie. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2023 roku – indormuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Fot. MPK Poznań