ZATRZYMANY NA RATAJACH

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-RATAJE:  Policjanci zatrzymali na Ratajach mężczyznę podejrzanego o kradzież i zniszczenie mienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Północ ustalili sprawcę przestępstwa przeciwko mieniu. 13 marca br. funkcjonariusze otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców, którzy zauważyli przy swoich pojazdach brak lusterek oraz uszkodzenia powłok lakierniczych. Ich samochody zaparkowane były w rejonie poznańskich Osiedli – Batorego, Chrobrego oraz Jagiełły. Skradzionych zostało łącznie 10 sztuk lusterek od pojazdów Bmw, Skoda, Lexus, czy Ford.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów oraz zabezpieczonych zapisów z kamer monitoringu, policjanci operacyjnie wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tymi przestępstwami. Mężczyzna został przez nich zatrzymany 3 kwietnia br. w mieszkaniu na Osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu.

36-latek usłyszał łącznie sześć zarzutów za popełnione kradzieże oraz uszkodzenia pojazdów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że już wcześniej miał konflikty z prawem i był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Kara może być jednak wyższa ze względu na to, ze czyn został popełniony w warunkach recydywy – informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Fot. KMP Poznań