ŚMIERĆ 3 OSÓB

AKTUALNOŚCI

ŻERNIKI: Tragiczny wypadek na trasie z podpoznańskich Żernik do Tulec.

21 października doszło do zderzenia busa marki Ford z samochodem ciężarowym MAN w Żernikach przy ul. Przemysłowej – poinformował portal Wieści z Okolicy czytelnik.

  • – Widziałam, byłam za nimi jestem przerażona, sekunda wcześniej i by mnie nie było – pisze na Facebook’u Wieści z Okolicy czytelniczka Karolina.

Według wstępnych informacji w pojazdach podróżowało łącznie 8 osób. Kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało. Na miejscu trwała akcja ratunkowa, a droga przez kilka godzin była zablokowana. Na miejscu interweniowało 13 zastępów straży pożarnej.

Fot. OSP Kamionki

Ostatecznie ratownicy potwierdzili, że na miejscu wypadku zginęły 3 osoby. Pięć kolejnych pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

Fot. Czytelnik

Według policji wiele wskazuje na to, że było to zderzenie czołowe dwóch pojazdów. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.

Po tym tragicznym wypadku internauci twierdzą, że w tym miejscu potrzebne są pilne zmiany w oznakowaniu.

  • – Wnioskowałem w tym miejscu o ciągłą linię i zakaz wyprzedzania. Zarząd Dróg Powiatowych odpowiedział, że mam rację co do zakazu wyprzedzania w tym miejscu i wprowadzą to w 2023 r. – napisał na Facebook’u Wieści z Okolicy czytelnik Maciej.
Fot. Łukasz Jachimowicz