PRZENIOSĄ RYNEK

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO:  Pojawiła się nowa propozycja lokalizacji do przeniesienia targowiska na poznańskim Szczepankowie.  Ma to nastąpić już w 2022 roku – dowiedział się portal Wieści z Okolicy, o czym piszemy w grudniowym wydaniu naszej gazety. 

Od prawie 5 lat szkoła na Szczepankowie walczy o odzyskanie terenu parkingu od strony ul. Skibowej w Poznaniu. Wcześniej proponowano ustawienie pawilonów handlowych np. w rejonie ul. Roślinnej i Jagodowej, ale ta koncepcja upadła.

Kolejnym pomysłem było też przeniesienie pawilonów przy ul. Skibowej, tuż za apteką. Taki pomysł wywołał protesty mieszkańców, którzy obawiali się m.in. że będą mieć  problemy z wyjazdem ze swoich posesji.    

Osiedlowy radny Krzysztof Filipiak poinformował portal Wieści z Okolicy, że pojawił się nowy pomysł, aby pawilony powstały na parkingu przed wejściem do poczty przy ul. Szczepankowo w Poznaniu. Jest to teren miejski. Według planów ma tam stanąć ok. 6-8 nowych, estetycznych pawilonów.

Radny Krzysztof Filipiak poinformował też, że Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki chce zapoznać się z koncepcją utworzenia pawilonów w tym miejscu, choć obecnie zdania wśród radnych są podzielone. Pojawia się między innymi argument, że pozostawienie handlu w centrum Szczepankowa zwiększy natężenie ruchu.

Pawilony przed pocztą na Szczepankowie mają powstać w 2022 roku. Według naszych nieoficjalnych informacji najemcy obecnych, tymczasowych obiektów handlowych przy ul. Skibowej są już poinformowani o tej sytuacji.  Obecnie miasto prowadzi postępowanie o określenie warunków zabudowy dla lokalizacji pawilonów przed pocztą na Szczepankowie. (k)  

Fot. Archiwum Wieści z Okolicy