ŚMIERĆ 4 OSÓB

AKTUALNOŚCI

ZALASEWO: Czy tragiczny, nocny pożar w podpoznańskim Zalasewie, w którym zginęły 4 osoby mógł być wynikiem zabójstwa lub samobójstwa rozszerzonego? Takiej wersji nie wyklucza policja, która szczegółowo wyjaśnia okoliczności zdarzenia.   

– W Zalasewie pali się budynek mieszkalny – napisał do portalu Wieści z Okolicy czytelnik Mikołaj.

Jak informuje Beniamin Turkiewicz ze Swarzędzkiej Telewizji Kablowej STK  ogień pojawił się krótko po północy w domu przy ul. Równej. Na miejsce przyjechało 6 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległo całe poddasze oraz pierwsze piętro. 

https://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/ciala-czterech-osob-znaleziono-w-plonacym-domu?fbclid=IwAR0ljLsc_nZDk5jv2Ax8g6xzfgUjQB5i9dQEv9yOC_myXlWrBSd_wRft1Vg

W środku mieszkania zginęły cztery osoby, dorośli w wieku 55 i 61 lat oraz dwoje dzieci w wieku 8 i 14 lat.

W domu mieszkała rodzina, która przeprowadziła się z Niemiec do Polski z Niemiec. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie miała żadnych problemów z prawem.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu epoznan.pl wynika, że w domu mogło dojść do zabójstwa lub rozszerzonego samobójstwa. Wskazywać ma na to m.in. worek na głowie jednej z ofiar. Pożar miał jedynie zatrzeć ślady. Z relacji czytelnika portalu wynika, że krótko przed wybuchem pożaru słychać było głośny huk, po którym ogień natychmiast objął dużą część budynku. Śledczy nie wykluczają, że sprawa może mieć charakter kryminalny. Technicy kryminalistyki i biegli próbują ustalić, czy mogło to być zabójstwo i pożar w celu zatarcia śladów czy być może samobójstwo rozszerzone.

Fot. Beniamin Turkiewicz/Swarzędzka Telewizja Kablowa STK