KUCHENNE REWOLUCJE

AKTUALNOŚCI

KAMIONKI: Jak w każdy czwartek można obejrzeć premierowy odcinek „Kuchennych rewolucji” w telewizji TVN. 6 października 2022 roku zostanie pokazana wizyta znanej restauratorki Magdy Gessler w podpoznańskich Kamionkach.

W kwietniu br. w Wieściach z Okolicy informowaliśmy, że krótko przed Wielkanocą znana restauratorka pojawiła się w Kamionkach, aby restaurację znaną dotychczas jako „Fyrtel Smaków” zamienić w „Złotą Świnkę”.

Wygląda na to, że rewolucja się udała, ponieważ właściciele lokalu chwalą się na Facebooku, że gości mają tak dużo, że nie są w stanie wszystkich obsłużyć.

Kilka dni przed emisją reklamowana jest zapowiedź programu „Kuchenne Rewolucje” „Restaurację Fyrtel Smaków w Kamionkach od niedawna prowadzi małżeństwo – Robert i Daria. Zawodowym mottem Roberta jest: robić wszystko z pasją i poświęceniem. A poświęcenie właścicieli jest tak wielkie, że z restauracji niemal nie wychodzą. Ambitny Robert serwuje gościom wyszukane dania kuchni światowej. Ci jednak nie doceniają kawioru i omijają lokal szerokim łukiem. Na ratunek upadającemu biznesowi gastronomicznego ruszyła rodzina Darii – mama Wiola i siostra Milena. Niestety wysiłek całej rodziny ciągle idzie na marne, lokal wciąż świeci pustkami, a długi rosną. Perfekcjonista Robert postanowił poprosić o pomoc perfekcyjną restauratorkę. Czy Magda Gessler i tym razem wymyśli przepis na sukces?”

W restauacji wprowadzono dania Magdy Gessler. W nowym menu znajduje m.in. pajda domowego chleba ze smalcem złotnickim i ogórkiem kiszonym za 13 zł, pieczony boczek i karkówka złotnicka z domowymi pyzami oraz kapustą kiszoną za 43 zł. Wśród zup są: rosół, żurek i czernina. Natomiast dania ze świni to żeberka, kotlet schabowy, podwójny schabowy czy golonka. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy dań wegetariańskich. Oprócz tego jest też na przykład kotelt de volaille, kurczak w panno czy konfitowana kaczka, a nawet smażony sum. W ofercie są też pierogi i dania dla dzieci.

Fot. Facebook/Złota Świnka