OBJAZD NA SZCZEPANKOWIE

Komunikacja

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Do 31 stycznia 2022 roku planowane jest zakończenie budowy pierwszego etapu ścieżki rowerowej na Szczepankowie. Droga rowerowa powstanie na ul. Ługańskiej, na odcinku od ul. Ostrowskiej do ul. Szczepankowo w Poznaniu – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Zarząd Transportu miejskiego informuje, że z uwagi na zaplanowane prace, na ul. Ługańskiej wprowadzony został jeden kierunek ruchu w stronę centrum Poznania. Przejazd  autobusów linii nr 154, 220, 431, 432 oraz 435 w kierunku przeciwnym, tj. do pętli Spławie oraz w kierunku gminy Kleszczewo odbywa się objazdem.

Autobusy z ulicy Torowej pojadą przez:

Krzywoustego – Torowa – Ostrowską,  Rodawską,  Skibową i Szczepankowo – …

Przejazd w kierunku do centrum Poznania będzie się odbywał po stałej trasie. Podczas prowadzonych prac nieczynne będą przystanki:

  • Ługańska – w kierunku do Kleszczewa i Spławia,
  • Wieprawska – w kierunku do Kleszczewa i Spławia

Przystanek Szczepankowo w kierunku do Kleszczewa i Spławia na czas prowadzonych prac zostanie przeniesiony z ul. Szczepankowo na ul. Skibową na wysokość sklepu Rossmann. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą dodatkowo na przystankach Łopawska i Rodawska zlokalizowanych na ul. Ostrowskiej – informuje ZTM.

Utrudnienia mają potrwać przez 3 miesiące.

Inwestycja jest realizowana, jako projekt zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatleskiego:

– Bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza, że to mój projekt do PBO 2018 – informuje osiedlowy radny ze Szczepankowa Krzysztof Filipiak.

Fot. Facebook/Rowerowy Poznań