SPÓR O KORKI

Więcej Wieści

POZNAŃ-STAROŁĘKA: Politycy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej spierają się o budowę tunelu przy ul. Starołęckiej w Poznaniu, a kierowcy narzekają, że niemal każdego dnia tracą w tym miejscu cenny czas z powodu olbrzymich korków, aby dojechać do pracy.

Najpierw poseł PiS Bartłomiej Wróblewski podczas konferencji prasowej oskarżył władze Poznania o to, że w ciągu 2 miesięcy nie odpisały na list intencyjny PKP PLK w sprawie budowy wiaduktu lub tunelu przy ul. Starołęckiej.

Dość szybko odpowiedział mu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania:

– Mam serdeczną prośbę do Pana Posła Wróblewskiego, by najpierw zdopingował PKP PLK do pozytywnego odpisania na pismo Miasta z 29.4. br. ws. propozycji współpracy w zaprojektowaniu tunelu wzdłuż Starołęckiej, a następnie jego budowy przy wsparciu środków UE, zamiast robić kolejne swoje konferencje prasowe, z których nic nie wynika, poza PR. Bo niestety w dniu 27.05. wpłynęło pismo od PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji Region Zachodni odmawiające wspólną realizację projektu przebudowy skrzyżowania z linią kolejową w ciągu ul. Starołęckiej, ze względu na zaawansowanie prac nad projektem „Obwodnica towarowa Poznania”. Do naszego Miasta nie dotarła żadna też propozycja listu intencyjnego z PKP PLK, o której wczoraj mówił Pan Poseł. Jeszcze dziś było to sprawdzane w kancelariach. Więc dobrze byłoby, gdyby Pan Poseł wyjaśnił, kto wprowadza Go może w błąd. Ale przede wszystkim niech zainterweniuje Pan Poseł skutecznie, by PKP PLK rzeczywiście chciała podjąć współpracę w temacie budowy tunelu w tym miejscu – informuje Mariusz Wiśniewski.

Tymczasem do portalu Wieści z Okolicy napisała 6 października br., czytelniczka, prosząc o interwencję, aby Miejski Inżynier Ruchu zajął się pilnie sprawą codziennych korków. Proponuję np. aby wprowadzić ręczne kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ul. Starołęckiej z Książęcą w Poznaniu. Gdy było tak wcześniej, to ruch odbywał się płynnie, a piesi nie blokowali przejazdu samochodom i było to wówczas lepiej zorganizowane – informuje czytelniczka.

Korki na Starołęckiej Fot. Czytelniczka