NOWY PUNKT DLA UKRAIŃCÓW

Więcej Wieści

POZNAŃ-MALTA: Kolejny punkt obsługi dla obywateli Ukrainy został uruchomiony 4 kwietnia w Galerii Malta w Poznaniu.   

Nowa lokalizacja została uruchomiona we współpracy między Urzędem Miasta, a właścicielem i zarządcą Galerii Malta. Dodatkowe stanowiska pozwolą poznańskim urzędnikom na obsługę większej liczby obywateli Ukrainy i szybsze dopełnienie formalności.

Do dyspozycji odwiedzających udostępniono 15 stanowisk. Punkt jest zlokalizowany na parterze i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7-21 i dodatkowo w niektóre soboty w godz. 7:30-14:30.

Numer PESEL otrzymują osoby, które od 24 lutego 2022 r. przybyły na terytorium Polski w związku z wojną w Ukrainie.

– Aby dostać PESEL, trzeba najpierw zarezerwować wizytę – najprościej to zrobić, dzwoniąc pod numer miejskiej infolinii Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Można także umówić się online (ważne: obecnie ta usługa jest dostępna tylko dla osób, które chcą wyrobić PESEL przy ul. Libelta) na stronie www.poznan.pl – także w języku ukraińskim – przypominają miejscy urzędnicy.

Należy też zrobić zdjęcie – takie jak do paszportu.

W umówionym dniu trzeba przyjść do punktu obsługi. Przed wejściem do budynku należy wypełnić wniosek o numer PESEL (ważne: nie cyrylicą). Dokumenty są w języku polskim i ukraińskim oraz polskim i rosyjskim.Do urzędu należy zabrać: paszport, paszport wewnętrzny lub dowód osobisty albo inny dokument ze zdjęciem, w przypadku dzieci może to być akt urodzenia. Dokumentów tych nie trzeba tłumaczyć. Potrzebne będzie też zdjęcie, telefon (musi być z polskim numerem telefonu) oraz numer rezerwacji, który przyszedł mailem – dodają urzędnicy.

Fot. Wieści z Okolicy