SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI

AKTUALNOŚCI Więcej Wieści

POZNAŃ-ŁACINA: Niebiesko-białe barwy Kolejorza opanowały w połowie lipca galerię Posnania. Odbyła się tu oficjalna prezentacja pierwszego składu Lecha Poznań przed nowym sezonem ligowym.

Kibice mieli okazję do bliższego poznania lechitów i nowego trenera oraz do zdobycia autografów. Wydarzenie poprowadził dziennikarz i prezenter Tomasz Wolny.

Na uczestników święta czekał szereg atrakcji: od sportowych po muzyczne. Spotkanie rozpoczął występ poznańskich artystów: Michała Wiraszki i Adama Brzozowskiego, twórców utworu „Nie idziesz sam”, który od 7 lat ma status niemalże nieoficjalnego hymnu Lecha Poznań. Muzycy wykonali pieśń na żywo, a także przeprowadzili krótkie warsztaty chóralnego śpiewania.

Wydarzenie uświetniła wystawa fotograficzna stworzona z okazji 100-lecia istnienia Lecha Poznań. Na zdjęciach można zobaczyć legendy klubu, historyczne stadiony i wybrane najciekawsze momenty z mistrzowskich sezonów Kolejorza.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia w galerii Posnania było przedstawienie zawodników, którzy wystąpią w rozgrywkach Ekstraklasy już od 16 lipca. Spotkanie było również okazją do rozmowy z nowym szkoleniowcem Kolejorza, Johnem van den Bromem. Trener opowiadał o wyzwaniach czekających na sztab w ciągu najbliższych miesięcy. Ponadto odbyła się również pierwsza prezentacja trzeciego zestawu nowych koszulek meczowych.

Po oficjalnej części przyszedł czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Przy okazji odbyło się również spotkanie z zawodniczkami sekcji kobiecej Lecha Poznań, która, choć została oficjalnie utworzona zaledwie rok temu, już odnosi sukcesy i w nadchodzącym sezonie zagra na II szczeblu ligowym. To wielkie osiągnięcie klubu może przyczynić się do wzrostu popularności żeńskiej piłki nożnej wśród miłośników tej dyscypliny sportu. W planach lechitek jest awans drużyny do Ekstraligi.

Fot. Przemysław Szyszka