WYŁUDZIŁ PIENIĄDZE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO: Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa. Do zdarzenia doszło 9 czerwca br. w Poznaniu. Związek z tą sprawą może mieć mężczyzna, którego portret pamięciowy został sporządzony przez policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. W październiku wizerunek opublikowano w Internecie.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto informują, że do oszustwa doszło w rejonie nowomiejskich osiedli. Sprawca skontaktował się telefonicznie ze starszą kobietą, podając się za funkcjonariusza Policji i oświadczył, że jej syn spowodował wypadek drogowy. Oszust przekonywał seniorkę, że konieczne jest przekazanie pieniędzy na poczet kaucji, aby mężczyzna uniknął odpowiedzialności za to zdarzenie. Zdezorientowana kobieta wierząc, że pomaga bliskiej osobie straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz złotą biżuterię – informuje Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji.   

Wszystkich, którzy rozpoznają ten wizerunek, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112. Można też napisać e-mail: dyzurny.poznan-nowe-miasto@po.policja.gov.pl. Zapewniamy anonimowość!

Fot. KMP Poznań