ZAKAZ WYPRZEDZANIA

Więcej Wieści

POZNAŃ I OKOLICE: Od 20 września br. został wprowadzony zakaz jazdy dla aut ciężarowych na trzecim, skrajnie lewym pasie autostradowej obwodnicy Poznania, pomiędzy węzłami Poznań Zachód-Poznań Krzesiny dla obu kierunków.

– Zmiana polega na wprowadzeniu zakazu ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony na skrajnych lewych pasach autostrady w obu kierunkach. Zmiany podyktowane są dbałością o bezpieczeństwo kierowców i zachowanie płynności ruchu. Informacja o zakazie będzie przekazywana użytkownikom drogi za pomocą tzw. znaków kontroli pasa umieszczonych na bramownicach nad jezdniami autostrady – informują przedstawiciele wielkopolskiego odcinka A2.

Na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód, gdzie dostępne są obecnie dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a także w obrębie węzłów autostradowych zlokalizowanych poza obwodnicą Poznania obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Przypominamy, że na autostradowej obwodnicy Poznania dopuszczalna maksymalna prędkość dla samochodów osobowych wynosi 120 km/h a dla pojazdów ciężarowych 80km/h. Stosowanie się do przepisów, w tym także do zasady jazdy prawym pasem, pozwala na zachowanie płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. Archiwum Wieści z Okolicy