BURZE W REGIONIE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ I OKOLICE: To nie koniec burz i ulewnego deszczu w Wielkopolsce.

1 kwietnia do mieszkańców Wielkopolski dotarł sms z alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o gwałtownych burzach w gradem i silnym wietrze. W Poznaniu ulewa pojawiła się wieczorem w poniedziałek wielkanocny. Choć nie trwała długo to jednak wyrządziła trochę szkód.

Do służb wpłynęło prawie 100 zgłoszeń dotyczących skutków burz i ulewnego deszczu w naszym województwie. Najwięcej interwencji dotyczyło powiatu ostrzeszowskiego, kępińskiego i nieco mniej poznańskiego.

W Wielkopolsce w wyniku trudnych warunków atmosferycznych nikt nie został ranny, a zgłoszenia głównie dotyczyły przewróconych czy uszkodzonych drzew.

W Poznaniu po silnych podmuchach wiatru został uszkodzony budynek Zespołu Szkół Elektrycznych. Zdjęcie z tego zdarzenia pokazał portal epoznan.pl

Sporo wody po ulewnych opadach deszczu zebrało się pod wiaduktem na ul. Dąbrowskiego w stolicy Wielkopolski. Z kolei przy ul. Cmentarnej obok Rzepińskiej pas w kierunku ul. Grunwaldzkiej nie był przejezdny z powodu przycmentarnego drzewa, które po silnych porywach wiatru przewróciło się na jezdnię.

W podpoznańskich Kamionkach przy ul. Mostowej strażacy z miejscowej OSP dostali wezwanie z powodu drzew pochylonych nad jezdnią.

Fot. OSP Kamionki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na 2 kwietnia 2024 roku ponowne ostrzeżenie dla części Wielkopolski przed silnym wiatrem. 

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i południowego zachodu – czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie wydano dla Poznania, a także dla powiatów położonych na zachód i północ od stolicy Wielkopolski. Obowiązuje od godziny w godz. 11-19.

Fot. Facebook/Gdzie jest wypadek w Poznaniu