KRADZIEŻ ANTYKÓW

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-RATAJE: Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do piwnicy i kradzież antyków o wartości blisko 61 tys. złotych.

W połowie grudnia 2023 roku  policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zostali powiadomieni o włamaniu do piwnicy w jednym z bloków mieszkalnych na osiedlu Piastowskim w Poznaniu.

– Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że łupem włamywacza padły przedmioty o wartości bliskiej 61 tys. złotych. Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego nowomiejskiego komisariatu. Policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć znany im z wcześniejszych kradzieży 33-letni mieszkaniec Poznania. Informacje te potwierdziły się. 16 grudnia mężczyzna został zatrzymany kiedy przebywał w piwnicy, która również nie należała do niego. W toku przeprowadzonych czynności mundurowi odzyskali skradzione mienie – informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, do którego podejrzany się przyznał. Za ten czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

To nie był jednak koniec kłopotów 33-latka. Okazało się, że był on też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z poprzednimi występkami. Trafił do aresztu, a o jego losie zdecyduje sąd.

Fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu