AUTOBUSOWE ZMIANY

Komunikacja

GOWARZEWO: Od 4 marca 2024 roku wzmocniony zostanie transport publiczny na podmiejskich liniach, a z kolei jedna linia zostanie zawieszona.

Sprawa dotyczy linii nr 431 i 432 obsługujących m.in. miejscowość Gowarzewo w gminie Kleszczewo Jednocześnie zwieszona zostanie linia nr 435, którą zastąpią wzmocnione kursy na nowym odcinku linii nr 431.

Linia nr 431 – będzie jeden kurs więcej na odcinku Kleszczewo/Węzeł – Rondo Rataje (tam i z powrotem) oraz dodatkowych 6 par kursów na nowym odcinku z przystanku Rondo Rataje – Gowarzewo/Czereśniowa (tam i z powrotem). Dodatkowo na jednym kursie z Ronda Rataje autobus będzie  wjeżdżał  do miejscowości Szewce. Nastąpi korekta godzin odjazdów w rozkładzie jazdy w dni robocze, soboty oraz niedziele.

Linia nr 432 – kurs na odcinku Kleszczewo/Węzeł – Rondo Rataje w porannym szczycie szkolnym przez Szewce będzie wydłużony do Gowarzewa. Nastąpi korekta w roboczym rozkładzie jazdy oraz skrócenie trasy na odcinku przez Gowarzewo do przystanku Gowarzewo/Czereśniowa. Natomiast w rozkładzie jazdy na sobotę  oraz niedziele i święta  kursy do Gowarzewa będą wykonywane przez przystanki, Gowarzewo/ Siekierecka Rondo, Gowarzewo/OSP, Gowarzewo/Kościół, Gowarzewo/Akacjowa.

Linia nr 435 – zostanie zawieszona w związku z tym, że pokrywa się z wzmocnionym wariantem trasy linii nr 431.

Zmiany dotyczące przystanków:

– Gowarzewo/Kaplica – zmiana nazwy na Gowarzewo/Kościół,

– Gowarzewo/Akacjowa – zmiana na nazwy na Gowarzewo/Siekierecka Rondo

– Gowarzewo/Śnieżna – dodatkowy przystanek w obu kierunkach.

Fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu