UKRADŁ PROJEKTOR

AKTUALNOŚCI

KÓRNIK: Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 38-latkowi za kradzież projektora mieszczącego się na rynku w centrum Kórnika. Sprawca został zatrzymany przez policjantów bezpośrednio po kradzieży.

26 lutego  br. policjanci z Komisariatu w Kórniku zatrzymali mieszkańca ich gminy podejrzanego o kradzież projektora zewnętrznego o wartości niemal 50 tys. złotych. Do zdarzenia doszło kilka chwil wcześniej na rynku w centrum miasta. 38-latek krótko cieszył się swoim łupem. Amator cudzego mienia został zatrzymany zanim urzędnicy z pobliskiego gmachu zorientowali się o kradzieży.

– Znany z wcześniejszych występków przeciwko prawu mężczyzna – został zauważony przez mundurowych na jednej z ulic miasta. Miał ze sobą duży karton i był wyraźnie zdenerwowany. Czujni policjanci postanowili to sprawdzić. Ich podejrzenia się potwierdziły. 38-latek niósł na rękach skradziony chwile wcześniej należący do Urzędu Gminy i Miasta Kórnik projektor zewnętrzny. Służył on urzędnikom do wyświetlania animacji na budynkach mieszczących się na rynku. Został natychmiast zatrzymany a skradzione mienie odzyskano – mówi Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Podejrzany przyznał się do winy i usłyszał zarzut z art. 278 Kodeksu Karnego. Za kradzież projektora grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Fot. Policja w Kórniku