ATAK W AUTOBUSIE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁÓWNA: Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, której włożył palce do oka.

Jak informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji sprawca tego zdarzenia został zatrzymany, a policjanci nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych może być więcej.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, narażając ją na utratę życia lub zdrowia. Do zdarzenia doszło 3 grudnia br. w autobusie miejskim linii numer 173 na ul. Głównej w Poznaniu. Podejrzany ubrany w czarną kurtkę z kapturem na głowie, czarne spodnie oraz czarne buty zaatakował kobietę. Chwycił ją rękoma za twarz i uciskał oczodowły w wyniku czego doznała ona ciężkich obrażeń ciała. 

Ale internauci kojarzą tego mężczynę z nietypowego i agresywnego zachowania już wcześniej, kiedy jeździł autobusem.

  • – Był we krwi, miał rozdartą kurtkę i pod wpływem alkoholu i/lub narkotyków. Wsiadł na przystanku Główna i jechał, aż do Rondo Śródka. Na przystanku uderzał również w rozpiskę pięściami. Przez całą drogę krzyczał sam do siebie, bo najprawdopodobniej uroił sobie grupę ludzi, z którymi mógł się wcześniej szarpać/bić. Same wulgaryzmy i jedyny istotny fakt to krzyczal, że jest z Głównej, więc najprawdopodobniej tu mieszka. Uderzał w okna i siedzenia w autobusie. Był to 24.11 koło 20:30 – czytamy w jednym z komentarzy na Facebookowej grupie Spotted: MPK Poznań.
  • Okazuje się, że 28-latek w lipcu 2022 roku został zatrzymany na  przystanku „Kórnicka” w Poznaniu z nożem. Wcześniej jeździł tramwajami. Po tym zdarzeniu został aresztowany na trzy miesiące i jesienią 2022 roku wyszedł na wolność.

Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami powyższych sytuacji lub zostały pokrzywdzone przez tego mężczyznę.  Kontakt do policjantów – Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 lub telefonicznie pod numerem 47 77 123 11/12 lub 112 czynnymi całą dobę.

Fot. Policja