WARTOSTRADA DALEJ

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-STAROŁĘKA: Łącznik Wartostrady powstaje po południowej stronie mostu Przemysła I w Poznaniu.

Przebudowana Wartostrada wzdłuż wschodniego brzegu rzeki zostanie powiązana z trasą pieszo-rowerową w ciągu południowej nitki ul. Hetmańskiej – będzie można wjechać rowerem czy też wejść pieszo na most Przemysła I.

Miasto informuje, że takie połączenie ułatwi użytkownikom dostęp do Wartostrady, a w drugą stronę – umożliwi wygodny dojazd np. do Ronda Starołęka. Łącznik będzie liczył ponad 160 metrów długości, zostanie oświetlony, w planach jest też budowa monitoringu. Termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od uzyskania wszystkich niezbędnych do tego decyzji administracyjnych.

W przyszłości Wartostrada wydłuży się na południe. Aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące odcinka od Mostu Przemysła I w kierunku Dębiny, niemal do Lubonia. Trwają również prace projektowe, które obejmują planowany łącznik Wartostrady z ul. Chwaliszewo.

Jak informuje Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, prowadzone są działania zmierzające do zapewnienia finansowania budowy Wartostrady na południe w kierunku Dębiny oraz na północ w stronę granicy z gminą Suchy Las – czytamy na stronie poznan.pl.

Fot. Facebook/Łukasz Ferchmin