ZMIANY NA ULICACH

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Trwają geokonsultacje prowadzone przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta – Miejskiego Inżyniera Ruchu dotyczące zmian w organizacji ruchu na Osiedlu Szczepankowo-Spławie-Krzesinki w Poznaniu. 11 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie w tej sprawie dla mieszkańców.
Planowane są zmiany w organizacji ruchu terenu ograniczonego ulicami: Ługańską, Szczepankowo, Wieprawską, Rodawską, Ostrowską i Bodawską w Poznaniu.
Dotyczą one kierunków ruchu na ulicach: Iławskiej (odcinek od ul. Chotomińskiej do ul. Ługańskiej), Łopawskiej (odcinek od ul. Bodawskiej do ul. Chotomińskiej), Gardowskiej (odcinek od ul. Wieprawskiej do ul. Ostrowskiej), Wieprawskiej (odcinek od ul. Rodowskiej do ul. Gardowskiej) i Chotomińskiej (odcinek od ul. Gardowskiej do ul. Rodawskiej) uspokojenia ruchu i wprowadzenia
elementów związanych z uporządkowaniem parkowania oraz wyznaczeniem kontraruchu rowerowego.

Proponowane kierunki ruchu na ulicach poznańskiego Szczepankowa / Fot. poznan.pl


Ma to na celu uporządkowanie ulic, podniesienie komfortu i bezpieczeństwa nie tylko dla pieszych, ale także dla pozostałych osób uczestniczących w ruchu.
Internetowe geokonsultacje wraz z prezentacją projektu na interaktywnej mapie odbywają się do 18 stycznia 2023 r. 
Osoby, które nie miały możliwości wypełnić ankiety internetowej czy zapoznać się z materiałami konsultacyjnymi mogły przyjść do punktu konsultacyjnego, na dyżur dla mieszkańców 11 stycznia 2023 r.

Tymczasem niektórzy mieszkańcy ulic, na których planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego sprzeciwiają się temu pomysłowi.

W sobotę 14 stycznia jedna z mieszkanek planuje przejść z ankietą o utrzymaniu ruchu dwukierunkowego, którą zamierza dostarczyć do Rady Osiedla oraz do Miejskiego Inżyniera Ruchu.

– Trzeba remont zrobić, a nie jednokierunkowe – pisze na Facebook’u Rafał.

– Część Gardowskiej oraz Łopawska i Ilowska powinny być jednokierunkowe – tam już teraz nie idzie przejechać, parkowanie wszędzie, gdzie się da, blokowanie przejazdu (plus na Gardowskiej pielgrzymki z Lidla idące środkiem ulicy – jeśli trafi się przy okazji samochód z jednej i drugiej to robi się tak sobie.) Mieszkańcy mieliby trochę spokojniej.

Co do Wieprawskiej i Chotomińskiej – nie jeżdżę praktycznie (wąsko, mnóstwo parkujących na ulicy aut), więc się nie wypowiadam – niech tam wypowiedzą się mieszkańcy i faktyczni użytkownicy – pisze na Facebook’u Leszek.

– Dojazd do domu wydłużony o ponad 1km… w imię czego? Bo ktoś nie umie ominąć aut? – pisze na Facebook’u Gosia.

Fot.poznan.pl