POŚCIG I STRZAŁY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-KOMANDORIA: Policyjny pościg na ul. Warszawskiej w Poznaniu, zakończył się strzałem i kolizją.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2023 r. ok. godz. 13.

– Jakaś akcja się dzieje na Warszawskiej – jedno auto stoi na środku jezdni, pełno policji, robi się korek od strony Środki – napisała do portalu Wieści z Okolicy – Poznań i okolice czytelniczka Dominika.

Na skrzyżowaniu Warszawskiej i Św. Michała doszło do zderzenia dwóch aut. Poznański Trójkąt Bermudzki informuje, że w tym miejscu doszło do policyjnego pościgu, w trakcie którego uciekające auto staranowało inny pojazd. Według nieoficjalnych informacji kierowca uciekającego auta rzekomo oddalił się z miejsca zdarzenia, ale krótko po tym miał zostać zatrzymany przez przypadkowego człowieka. Według relacji świadków podczas pościgu były też słyszane strzały.  

Łukasz Paterski z poznańskiej policji potwierdził portalowi epoznan.pl, że taka sytuacja miała miejsce. – Kierujący audi jadąc Warszawską postanowił zignorować sygnał policjantów do zatrzymania pojazdu w związku z przekroczeniem przez niego dopuszczalnej prędkości. Zaczął uciekać, a policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna doprowadził do kolizji z innym pojazdem, a następnie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Rzeczywiście jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze – wyjaśnia. Uciekiniera zatrzymano. W tym zdarzeniu nikt nie został ranny, a policjanci ustalają, dlaczego ten mężczyzna w ogóle uciekał przed mundurowymi.

Fot. Czytelniczka Dominika