OKRADAŁ NAGROBKI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MIŁOSTOWO: Policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji z poznańskiej komendy zatrzymali cmentarnego złodzieja. Sprawca ograbił 12 miejsc spoczynku zmarłych – zerwał oznaczenia z nagrobków i zabrał krucyfiksy.  

10 stycznia br. w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji nagrobków na Cmentarzu Komunalnym – Miłostowo w Poznaniu i podejrzanie zachowującym się w tym rejonie mężczyźnie.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Znając kilka cech identyfikacyjnych potencjalnego sprawcy, w pewnym momencie w trakcie przejazdu, zauważyli podejrzewanego mężczyznę.

Policjanci niezwłocznie zatrzymali radiowóz i go wylegitymowali. Po chwili okazało się, że to właśnie on miał związek z kradzieżami z cmentarnych nagrobków. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli blisko 400 elementów metalowych, krucyfiksy oraz narzędzia, którymi posługiwał się dokonując przestępstwa.

21-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia – informuje Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Fot. KMP Poznań