WYBUCH W DOMU

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-POKRZYWNO/TULCE: 12 grudnia 2023 r. doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym w Poznaniu przy ul. Poprzecznej. Jedna osoba została poważnie poparzona. Dwie kolejne interwencje strażaków, związane także z gazem były w podpoznańskich Tulcach.

O zdarzeniu poinformował portal Wieści z Okolicy czytelnik. Kobieta z oparzeniami ciała została zabrana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Portal strażacki.pl informuje, że do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG 3 i JRG 7.  W budynku występowało zadymienie, a w drzwiach pojawiła się kobieta okryta kocem z licznymi oparzeniami, przypalonymi włosami i spaloną bielizną.
Działania strażaków polegały szczególnie na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie poprzez ocenę oparzeń (kobieta miała poparzone około 40% ciała) zabezpieczeniu oparzeń za pomocą hydrożeli i opatrunków, usunięciu spalonych części odzieży. Według informacji portali strażacki.pl prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zapalenie się gazu ze względu na nieszczelność przy kuchence gazowej. Trwa ustalanie przyczyny wybuchu.

Niemal w tym samym czasie w podpoznańskich Tulcach doszło do rozszczelnienia butli z gazem (propan- butan, 11 kg) przewożonej samochodem dostawczym. Ulica Poznańska – czyli droga z Poznania do Gowarzewa była zablokowana.

Tego samego dnia strażacy zostali zadysponowani do wycieku gazu przy ul Dębowej w Tulcach. Alarm okazał się fałszywy, po zgłoszeniu w dobrej wierze – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gowarzewie.

Fot. Facebook/Tulce wymiana informacji grupa otwarta