NIEWIDOCZNE RONDO

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Nasi czytelnicy zwrócili uwagę, że oddane na początku listopada 2023 roku do użytku rondo na skrzyżowaniu ulic: Szczepankowo, Ługańskiej i Michałowo w Poznaniu jest słabo widoczne dla kierowców.

Jednych cieszy ta nowa inwestycja, bo na tym kolizyjnym skrzyżowaniu zrobiło się bezpieczniej, ale zdaniem niektórych kierowców, przy słabej i pochmurnej pogodzie rondo jest słabo widoczne, dlatego zdarzało się, że niektóre pojazdy jechały przez środek tego ronda, powodując dodatkowe zagrożenie. Użytkownicy dróg proponują, że bezpośrednio na rondzie należy ustawić znaki pionowe, a także wymalować powierzchnię ronda np. białą lub żółtą farbą.

Po naszej publikacji na Facebook’u wylała się fala hej u na kierowców, którzy w opinii internautów są niedokształconymi użytkownikami dróg.

Jednak m.in. po naszej publikacji i dyskusji w mediach społecznościowych podobny, jak nasi czytelnicy problem zauważyli też osiedlowi radni z poznańskiego Szczepankowa.

6 grudnia 2023 r. odbył się odbiór techniczny mini-ronda u zbiegu ulic Ługańska/Szczepankowo/Michałowo w Poznaniu.

– Rozmawialiśmy o koniecznych drobnych poprawkach oraz możliwościach poprawy widoczności tarczy ronda. Miejski Inżynier Ruchu niestety wycofał z projektu malowanie grubowarstwowe ale w zamian zaproponowano montaż „punktowych solarnych elementów swiecąco-odblaskowych” czyli świecące w nocy „kocie oczka” Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zapewnią, że wybrane do tego celu elementy są trwałe i odporne na utrzymanie zimowe, jak i przejazd ciężarówek i autobusów. Dodatkowo zamontowane zostaną barierki zabezpieczające przed „ścinaniem” na zjeździe z ul. Ługańskiej w Szczepankowo – informuje Krzysztof Filipiak, przew. Zarządu Osiedla Szczepankwo-Spławie-Krzesinki.

Fot. Czytelnik Wieści z Okolicy