ZNIKNIE KAŁUŻA?

Komunikacja

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Jesienią zaczęła się wymiana nawierzchni oraz pobocza na ul. Owocowej w Poznaniu. Pojawia się jednak pytanie, czy te prace będą skuteczne?

Trwają prace polegające na wymianie nawierzchni na najbardziej zdegradowanym odcinku ulicy Owocowej. W tym miejscu „od zawsze” tworzy się pokaźnych rozmiarów zastoisko wody deszczowej. Jak informuje osiedlowy radny Krzysztof Filipiak okoliczni mieszkańcy jakiś czas temu oprotestowali pomysł wybudowania w tym miejscu rowów rozsączających, dlatego Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wykona wyłącznie wymianę gruntu pobocza na kruszywo.

– Czy takie rozwiązanie pomoże pozbyć się kałuży, która doczekała się nawet swojej lokalizacji na mapie Google? Poczekamy, zobaczymy. Niestety nasze osiedle boryka się z problemem odprowadzenia wód opadowych z powodu braku rozwiązań systemowych – brak kanalizacji deszczowej. Prace finansowane są ze środków przeznaczonych na utrzymanie dróg i chodników będących w dyspozycji Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Ich koszt wynosi prawie 85 tys. złotych i mają zakończyć się do początku grudnia tego roku – informuje szef Zarządu Osiedla Szczepankowo-Sławie-Krzesinki Krzysztof Filipiak.

Fot. Krzysztof Filipiak