ZAATAKOWAŁ PSA

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Agresywny pies zaatakował innego czworonoga. Sprawą zajmuje się policja.

Zdarzenie miało miejsce 17 października na terenie jednej z posesji na tym osiedlu.

– Ostrzegam wszystkich mieszkańców Szczepankowa o zagrożeniu ze strony owczarka szwajcarskiego, który biega „luzem” przy starszej kobiecie na rowerze. Pies biegł w sporej odległości przed rowerem bez smyczy oraz kagańca i zaatakował naszego psa, który znajdował się na „swojej” posesji. Na szczęście mojemu tacie udało się obronić naszego psa i dogonić uciekającą na rowerze kobietę oraz zawiadomić policję. Okazało się, że zwierzę od pół roku nie posiada aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Owczarek według tłumaczeń tej osoby „jest łagodny”. Uważajcie na siebie, swoich bliskich i zwierzęta – napisała do portalu Wieści z Okolicy czytelniczka.

– Nasz piesek ma się aktualnie dobrze, był zamroczony i oszołomiony, przewrócony na plecy, nie mógł się od razu podnieść, ale po paru sekundach wstał, lekki krwotok z nosa, jest pod opieką weterynarzy – dodaje.

Jednocześnie czytelniczka Wieści z Okolicy apeluje, aby zwrócić uwagę na tego psa oraz zgłaszać policji lub straży miejskiej, jeżeli ktoś zauważy, że znowu pojawia się na ulicach poznańskiego Szczepankowa bez odpowiedniego nadzoru i zabezpieczenia.

Fot. Facebook/Kadr z Video