WYKOLEJONY POCIĄG

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-STAROŁĘKA: Zamknięto przejazd kolejowy na poznańskiej Starołęce.

  • Około godziny 13 na linii kolejowej między Poznaniem Głównym a Poznaniem Starołęką doszło do wykolejenia ok. 10 pustych wagonów pociągu towarowego. Na miejsce natychmiast skierowano służby techniczne. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Nie ma zagrożenia dla życia i środowiska – mówi Martyn Janduła, rzecznik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Według wstępnych informacji nikt nie został ranny.

Wyznaczono objazd przez ul. Forteczną i przez wiadukt na ul. Gołężyckiej w Poznaniu.

Nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia, ale możliwe, że nawet kilka godzin lub dłużej.   

Ruch pociągów prowadzony jest po innych torach. Zablokowany został przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Starołęckiej. Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem przejazdu. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja.

Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. 

PKP informuje też, że ruch pociągów prowadzony jest po innych torach. Zablokowany został przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Starołęckiej. Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem przejazdu. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja.

Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. Bieżące informacje są również dostępne na stronie i w aplikacji Portal Pasażera.

Fot. Facebook/Starołęka-Grupa Sąsiedzka – Marcin Wołoszczuk