ROLNICZA MANIFESTACJA

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ: Szykuje się kolejny najazd rolników do Poznania. Na wtorek 20 lutego 2024 r. zaplanowany jest kolejny protest w stolicy Wielkopolski, co może spowodować poważne utrudnienia w ruchu.

Centrum Zarządzania Kryzysowego z Poznaniu informuje, że w tym dniu w godzinach od 9:00 do 18:00 należy spodziewać się znacznych utrudnień w przemieszczaniu się i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Całkowicie zblokowane zostaną trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna. Policja przygotowuje trasy alternatywne i objazdy.

– 20 lutego o godzinie 8.00 zbieramy się w wyznaczonych punktach i blokujemy najważniejsze węzły komunikacyjne miasta Poznań. Nie możemy pozwolić aby rząd przymykał oko na import zboża i rzepaku z Ukrainy bez papierów, oraz na to, żeby ci, którzy to pokazują, byli zastraszani i ścigani przez ukraińskie służby. W kwestii zielonego ładu też nie podjęto żadnych kroków, które by nas satysfakcjonowały! Tym samym ostrzegamy władze, że lekceważenia nas rolników sprawi, że protesty będą przybierały coraz bardziej agresywny charakter, czego zresztą mogliśmy być świadkami we Wrocławiu – podaje Rola Wielkopolski.

Obecnie na mapie rolników znajduje się 7 punktów w rejonie Poznania, w których będą się zbierać we wtorek rano. To Komorniki (Głogowska / A2), Golęczewo(DK11 / S11), Kostrzyn (S5 / DK92), Koszuty (DK11), Gorzyń (DK24), a także węzeł Poznań Ławica na S11 i węzeł na DK92 / S11 (Tarnowo Podgórne). Jest bardzo prawdopodobne, że lista miejsc, w których pojawią się rolnicy, będzie się wydłużać.

Utrudnienia w stolicy Wielkopolski mają trwać od rana do godz. 18.00.

Fot. Archiwum Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Fot. Facebook / Rola Wielkopolski