ZMIANY NA WARSZAWSKIEJ

Komunikacja

POZNAŃ-KOMANDORIA: Kontynuacja prac remontowych na północnej jezdni ul. Warszawskiej w Poznaniu wiąże się z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu, które wprowadzono w nocy z 3 na 4 sierpnia.

Remont prowadzony jest na północnej jezdni ul. Warszawskiej od ul. Św. Michała do ul. Krańcowej. Obecnie ruch w stronę miasta na tym odcinku odbywa się jednym pasem i tak pozostanie, jedynie został przełożony z południowego na północny (tzn. ze skrajnego lewego na skrajny prawy). Na całym odcinku niemożliwe będą lewoskręty, tzn. z ul. Warszawskiej w ul. Krańcową oraz w św. Michała. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Krańcowej kierowcy jadący od ronda Śródka w stronę Swarzędza nie przejadą lewym pasem i tym samym skręcić w lewo. Na skrzyżowaniu ruch pozostał ograniczony do jednego pasa do jazdy na wprost oraz jednego do prawoskrętu (zarówno w stronę Śródki jak i Swarzędza). Kierowcy dojeżdżający ul. Krańcową do ul. Warszawskiej – zarówno od północy, jak i południa – moglą skręcić wyłącznie w prawo. Niemożliwy jest przejazd przez ul. Warszawską na wprost oraz skręt w ul. Warszawską w lewo.

Z uwagi na dynamikę prac nawierzchniowych mogą także występować krótkotrwałe, dodatkowe ograniczenia przejazdu na ul. Warszawskiej i pobliskich skrzyżowaniach. Po wykonaniu prac na danym odcinku będzie on ponownie udostępniany kierowcom. Przypominamy, że w rejonie prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godz. – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie