ZMIANY NA POKRZYWNIE

Komunikacja

Wkrótce wykonawca przystąpi do frezowania nawierzchni pasa jezdni, który zostanie wyłączony z użytku. 21 lutego (wtorek) zamknięty zostanie pas (w stronę ul. Ropczyckiej)na odcinku od posesji nr 21C do końca zakresu robót, czyli za skrzyżowaniem z ul. Ropczycką w Poznaniu.

Wyłączony z ruchu zostanie więc wlot tej ulicy co oznacza, że nie będzie możliwości wjazdu z ul. Pokrzywno w ul. Ropczycką oraz odwrotnie. Tym samym też wydłużony zostanie odcinek ulicy objęty obecnie ruchem wahadłowym (koniec będzie za skrzyżowaniem z ul. Ropczycką). Objazd zostanie wyznaczony przez ul. Garaszewo.

Inwestycja poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Po wschodniej stronie zostanie poprowadzona dwukierunkowa droga rowerowa, a chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych. Wykonawca zajmuje się także przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji, kanalizacjami – deszczową i teletechniczną – oraz oświetleniem. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni i mała architektura (ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci).

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie