PRZYSTANEK SENIORA

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Jak już informowaliśmy w „Wieściach z Okolicy” w połowie wakacji ruszył projekt „Przystanek Szczepankowo” skierowany do seniorów i seniorek z osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki.

– 31 lipca odbyło się pierwsze wyjątkowe spotkanie. Jesteście ciekawi jak było? Naturalnie, swobodnie, przyjaźnie, co najmniej jakbyśmy znali się od dawien dawna! Seniorzy opowiedzieli nam trochę o sobie – wiemy kto przybył na Szczepankowo za miłością, kto nie wyobraża sobie życia w innym miejscu i czyj dziadek był pierwszym mieszkańcem pewnej ulicy. Niektórzy nawet wymienili się numerem telefonu i umówili na kawę. Widać było, jak bardzo potrzebna jest możliwość integracji i budowania relacji między seniorami na Szczepankowie. Wspomnienia o tej niezwykłej dzielnicy uzupełnił zaproszony przez nas Bartosz Świergiel, poznański dziennikarz i podróżnik. Opowieści pana Bartosza odsłoniły przed seniorami wiele poukrywanych lub troszkę zapomnianych zakamarków – jak np. kapliczka w lesie. Wiemy, że niektóre osoby mają zamiar wybrać się w te miejsca, żeby na nowo je zobaczyć. W krótkiej prezentacji opowiedział historię Szczepankowa i Spławia, rodu Mycielskich, zdradził, który kwiat rośnie tylko i wyłącznie na terenie Szczepankowa i jak znaczącym miejscem było i nadal jest ono dla ogrodników – czytamy na Facebook’u Ratajskiego Centrum Kultury.

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17. Tym razem organizatorzy zaplanowali potańcówkę w ogrodzie Przedszkola nr 93 im. H. Zdzitowieckiej przy ul. Skibowej 13 w Poznaniu.

Następne wydarzenia w ramach projektu to:

– Gra terenowa „Śladami Szczepankowa” – wrzesień 2023

– Zielone śniadanie połączone z warsztatami zielarskimi/roślinnymi – październik 2023

– Spotkanie Andrzejkowe połączone z warsztatami rękodzielniczymi – listopad 2023

𝐈𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐜𝐣𝐞 𝐢 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲: 𝐭𝐞𝐥. 𝟔𝟎𝟒 𝟏𝟔𝟐 𝟏𝟎𝟑

Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Współorganizatorem projektu jest Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki.

Fot. Facebook/Ratajskie Centrum Kultury