3 DNI BEZ CIEPŁEJ WODY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-CHARTOWO/FRANOWO: Kilka tysięcy poznaniaków nie będzie mieć ciepłej wody w kranach przez najbliższe kilka dni.

Taka sytuacja dotyczy mieszkańców poznańskiego Chartowa i Franowa.

Jak co roku w sezon letnim Veolia Energia Poznań stara się przeprowadzić większe inwestycje zapewniające bezpieczeństwo dostaw ciepła do mieszkańców zimą. Dlatego potrzeba była inwestycja zlokalizowana w rejonie ulicy Kurlandzkiej na Chartowie. 

– Zgodnie z harmonogramem prac inwestycyjnych w okolicach ulicy Kurlandzkiej nastąpi wyłączenie dostaw ciepła od 18 lipca o godz. 5.30. Zakończenie robót planowane jest na 20 lipca o godz. 23.30 – wyjaśniła portalowi epoznan.pl Olga Fasiecka z Veolia Energia Poznań. – Prace remontowe polegać będą na wymianie klap sekcyjnych na sieci magistralnej oraz wymianie rur, którymi dostarczana jest ciepła woda. Ze względu na charakter prac, konieczne jest ich zrealizowanie w czasie jednego wyłączenia sieci – dotyczy to 139 odbiorców w tym rejonie, którzy wcześniej zostali poinformowani o terminie prac – dodaje.

Dlatego ciepłej wody nie będzie w tysiącach mieszkań. Chodzi o adresy przy ulicach Bliźniąt, Byka, Chartowo, Dymka, Luboińskiej, Folwarcznej, Franowo, Lwa, na osiedlu Przemysława, a także na osiedlu Rusa, Tysiąclecia, Wołynki, Szwajcarskiej, Wagi, Wiankowej i Żelaznej. Szczegółowy wykaz nieruchomości można znaleźć na stronie internetowej Veolii – Realizowane przez Veolię Energię Poznań inwestycje służą zapewnieniu niezawodności dostaw ciepła do mieszkańców oraz poprawie efektywności energetycznej sieci. Dzięki inwestycjom zrealizowanym przez spółkę, liczba awarii w 2022 roku spadła o 15% w stosunku do poprzedniego roku. W tym roku zaplanowano przeglądy z wykorzystaniem robota sieci magistralnej, wymianę odcinków sieci rozdzielczych, modernizację komór oraz wymianę armatury. Poznańska sieć ciepłownicza w całości objęta jest zdalnym systemem pomiarów, diagnostyki i sterowania, co pozwala zoptymalizować harmonogram niezbędnych prac modernizacyjnych i zredukować przerwy w dostawie ciepła – kończy Fasiecka w rozmowie z dziennikarzami epoznan.pl.