ROZBUDOWA SZKOŁY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MINIKOWO: Podstawówka przy ul. Baranowskiej na poznańskim Minikowie powiększa się. Trwają prace, dzięki którym Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego zyska nową salę gimnastyczną oraz łącznik prowadzący do starszej części placówki.

– Gotowa jest elewacja zewnętrzna nowej części budynku, obecnie wykonawca koncentruje się m.in. na wykonaniu sieci zewnętrznych oraz na robotach wykończeniowych w środku budynku. Dążymy do tego, by we wrześniu uczniowie mogli inaugurować nowy rok szkolny w dobudowanym skrzydle gmachu –  mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po wykonaniu instalacji, ściany nowych pomieszczeń są tynkowane. Wykonywane są także posadzki, na których w częściach socjalnych pojawią się płytki oraz wykładziny, a na sali gimnastycznej zostanie położona wykładzina sportowa. Do nowej części szkoły podłączana jest niezbędna infrastruktura techniczna, w tym: przyłącza wodociągowe, kanalizacja sanitarna, przyłącze gazowe, kanalizacja deszczowa. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Sala gimnastyczna wybudowana została na północ od głównego budynku szkoły, pomiędzy boiskiem a asfaltowym placem. Powierzchnia sali to ok. 430 m kw., a powierzchnia całkowita powstających pomieszczeń to 730 m kw. W nowym łączniku jest też miejsce na pokój trenera, magazyn i pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Szkoła zyska również nową kotłownię.

Nowa sala gimnastyczna z łącznikiem wraz z istniejącym budynkiem domyka zewnętrzny plac przed szkołą od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji zostanie przebudowywany również i ten plac, aby był wygodnym miejscem organizowania np. apeli szkolnych jak i spędzania czasu w trakcie przerw.

Wykonawca buduje także chodnik i drogę pożarową. Dodatkowo istniejący parking zostanie rozbudowany o kolejnych siedem miejsc postojowych, z których dwa będą przeznaczone dla osób  niepełnosprawnych. Od strony ul. Baranowskiej zaplanowano przebudowę istniejącego wjazdu i budowę nowego, którymi będzie można dostać się na parking dla pracowników szkoły i gości.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie