TRZECI PAS

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-KRZESINY: Na autostradowej obwodnicy Poznania między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód będzie dobudowany trzeci pas ruchu w każdym kierunku.

Prace nad rozbudową kolejnych 10 km obwodnicy Poznania o 3 pas rozpoczęliśmy z wyprzedzeniem, tak aby zapewnić kierowcom gotową, dobrze przemyślaną i przygotowaną usługę, a realizacja tej inwestycji była dla nich jak najmniej uciążliwa. Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, 3 pas na wspomnianym odcinku będzie gotowy do końca 2025 roku – mówi Krzysztof Andrzejewski, członek
Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A.
Przedstawiciele A2 informują, że dobudowa 3 pasa na odcinku Poznań Krzesiny – Poznań Wschód jest znacznie trudniejszym projektem pod względem technicznym niż niedawno zrealizowana rozbudowa odcinka Poznań Zachód-Poznań Krzesiny. Obejmuje znacznie większy zakres prac ziemnych, ponieważ rozbudowa wymaga poszerzenia jezdni na całej długości od zewnątrz na obu kierunkach. A
to wiąże się nie tylko z niezwykle precyzyjnym i czasochłonnym procesem planistycznym, ale także z ewentualnymi wyzwaniami logistycznymi, które mogą pojawić się po rozpoczęciu prac ziemnych.
W planach jest także między innymi przebudowa niektórych mostów i wiaduktów oraz budowa dodatkowych barier ochronnych. Projektowane są stacje ładowania pojazdów elektrycznych, których instalacja rozpocznie się w 2024.
Oferta handlowo-usługowa w Miejscach Obsługi Podróżnych w 2023 roku nadal będzie rozwijana i wzbogacana o nowe formaty.
Fot. Archiwum