DRZEWA OKOLICZNOŚCIOWE

AKTUALNOŚCI

BABKI: W Nadleśnictwie Babki w 2011 roku wyznaczono Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych. Tej wiosny można ponownie posadzić swoje drzewo.  

Powierzchnia znajduje się na terenie Leśnictwa Drapałka. Można posadzić tu drzewo – dąb szypułkowy (Quercus robur L.), aby upamiętnić ważne wydarzenie w swoim życiu np.: zawarcie związku małżeńskiego, rocznicę ślubu, urodzenie dziecka, sukces osobisty itp.

Pod drzewkiem można zakopać zakorkowaną butelkę (przyniesioną we własnym zakresie) ze zdjęciem, listem. Każda osoba otrzymuje certyfikat wraz ze współrzędnymi geograficznymi. Sadzenie nie jest związane z kosztami, nadleśnictwo przekazuje sadzonki nieodpłatnie.

Organizacja sadzenia: uczestnicy spotykają się o wyznaczonej godzinie. Przebieg wydarzenia można fotografować. Sadzenie odbywa się dwa razy w roku (wiosną i jesienią).

Istnieje możliwość postawienia przy posadzonym drzewku tabliczki z wygrawerowanym, indywidualnym napisem. Tabliczki zamawiane są przez nadleśnictwo, by były jednolite. Treść tabliczki, wraz z danymi do faktury, należy przesłać na podany adres mailowy z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Koszt tabliczki to 86,10 zł.

Zgłoszenia:

Anna Pankiewicz tel. 694 447 489

e-mail: babki@poznan.lasy.gov.pl

Fot. Nadleśnictwo Babki