WYBUCH W GALERII

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-FRANOWO: – Wybuch na terenie centrum handlowego M1 w Poznaniu. Są osoby ranne – napisał do portalu Wieści z Okolicy czytelnik.  

Do zdarzenia doszło 22 maja br. w pralni chemicznej, znajdującej się na terenie Centrum Handlowego M1 w Poznaniu.

– Podczas przeglądu technicznego jednego z urządzeń, doszło do niespodziewanej reakcji chemicznej substancji wykorzystywanej do jej serwisu” – mówił w rozmowie z reporterem Telewizji WTK sierż. sztab. Łukasz Paterski z biura prasowego wielkopolskiej policji.
Ranne zostały trzy osoby. Serwisant po opatrzeniu na miejscu nie wymagał hospitalizacji. Dwie kolejne osoby pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala – jedną z poparzeniami, drugą z zawrotami głowy i ogólnym złym samopoczuciem.
Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej. Jednak prowadzona akcja nie spowodowała zamknięcia centrum i ewakuacji przebywających na jego terenie osób.

Lokal ten znajdował się w miejscu niedostępnym dla klientów. W wyniku tej sytuacji nie przeprowadzono ewakuacji. Trwają teraz czynności zmierzające do wyjaśnienia tego zdarzenia – dodał w wywiadzie dla telewizji WTK Paterski.
Sprawą zajmuje  się prokuratura, która wraz z policją wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Fot. Czytelnik