MIESZKANIA KOMUNALNE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-DARZYBÓR: Kolejne mieszkania powstaną na osiedlu przy ul. Darzyborskiej w Poznaniu.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg na budowę pierwszego z siedmiu nowych budynków, które powstaną przy ulicy Darzyborskiej w Poznaniu.

– To kolejna miejska inwestycja w tym rejonie. 3 lata temu miasto oddaliśmy do użytku 50 lokali. Teraz rozpoczynamy następny etap pracy przy ul. Darzyborskiej w Poznaniu. Docelowo w ramach całej inwestycji mają powstać aż 252 mieszkania dla poznanianek i poznaniaków – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. 

Wybrany w przetargu wykonawca wybuduje czterokondygnacyjny budynek, w którym powstanie łącznie 15 mieszkań o powierzchni ok. 45 m2. Zaprojektowanych zostało 14 lokali dwupokojowych oraz mieszkanie jednopokojowe z oddzielną kuchnią, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony. Dodatkowo w ramach prac wykonana zostanie niezbędna infrastruktura towarzysząca, taka jak droga wewnętrzna, chodniki czy miejsca postojowe. Elementem zamówienia jest również zagospodarowanie terenu otaczającego budynki, w tym zieleń i mała architektura. Budowa budynku przy ul. Darzyborskiej potrwa ok. 12 miesięcy – czytamy na stronie poznan.pl.

Fot. ZKZL Poznań