GROŹNY CZAD

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ/SZCZYTNIKI: Dwa razy interweniowali strażacy z powodu zagrożeniem tlenkiem węgla. Jedna osoba została ranna. To nie jedyne wyjazdy wozów strażackich minionej doby.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło wieczorem 9 lutego w jednym z budynków przy ulicy Andrzejewskiego w Poznaniu. Na miejscu  urządzenia pomiarowe  wykazały niewielkie przekroczenie dopuszczalnego stężenia tlenku węgla w powietrzu. Kobieta znajdująca się w mieszkaniu z objawami zatrucia została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Trwają ustalenia, skąd wziął się czad w pomieszczeniu.

Z kolei 10 lutego nad ranem ok. godz. 4:30 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o załączonej czujce czadu oraz widocznym dymie w budynku mieszkalnym w podpoznańskich Szczytnikach przy ul. Jastrzębiej. 4 osoby opuściły budynek mieszkalny. Nikt nie został ranny.

Natomiast 9 lutego ok. godz. 22:30 strażacy interweniowali też na ul. Fortecznej w Poznaniu w hotelu pracowniczym, gdzie załączyła się czujka przeciwpożarowa. Nikomu nic się nie stało.

A 10 lutego po godz. 7 rano strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 mieli wyjazd do drzewa pochylonego nad drogą w okolicach Ronda Starołęka w Poznaniu.

Fot. Archiwum Wieści z Okolicy