DZIURAWE ULICE

Więcej Wieści

POZNAŃ-SPŁAWIE:  Krajobraz księżycowy – tak wygląda ulica Dobrepole w Poznaniu – napisała do portalu Wieści z Okolicy czytelniczka i przysłała nam zdjęcia. Okazuje się, że problem dotyczy także sąsiednich dróg.

Podobnie jest na ulicy Gminnej w Poznaniu, o czym pisze portal epoznan.pl.   

– Nawierzchnia jest dewastowana notorycznie i po większych opadach deszczu wygląda jak po bombardowaniu. Od lat zabiegam o wykonanie właściwej drogi asfaltowej, lecz ciągle otrzymuję identyczną odpowiedź – brak środków na projekt i realizacje. W tym przypadku nie dziwi fakt braku środków, gdyż ZDM musi środki finansowe przeznaczać na odszkodowania kierowców za naprawę samochodów. Przejście tą drogą z wózkiem dziecięcym to jest abstrakcja – napisał czytelnik epoznan.pl.

– Na ulicy Gościnnej prowadzone są prace utrzymaniowe – równanie nawierzchni. W okresie zimowym, gdy temperatury są poniżej zera stopni i grunt jest zmarznięty lub gdy są kałuże, prac nie można niestety wykonywać z przyczyn technicznych – tłumaczy portalowi epoznan.pl Agata Kaniewska z poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich. – Profilowanie nawierzchni ulicy wraz z uzupełnieniem ubytków oraz zagęszczeniem zostało zlecone jeszcze w styczniu. Jak tylko warunki atmosferyczne i gruntowe będą sprzyjające, to zostanie wykonane – dodaje.

ZDM w tegorocznym budżecie nie ma pieniędzy na budowę tej ulicy.

Fot. Czytelniczka