ZMIANY NA POKRZYWNIE

Komunikacja

POZNAŃ-POKRZYWNO: Od 24 stycznia obowiązuje zmiana organizacji ruchu i zmiana lokalizacji przystanków, które umożliwią kontynuację prac na ulicy Pokrzywno w Poznaniu. Droga jest remontowana na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej. Dzięki przebudowie ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową.

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że remont został podzielona na etapy tak, aby ul. Pokrzywno pozostała częściowo przejezdna w czasie prowadzonych prac. Obowiązuje tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, który od 24 stycznia zostaje przesunięty. Wyznaczono go od rejonu skrzyżowania z ul. Żurawicką w stronę Krzesin – koniec przewidziany jest na wysokości wjazdu do posesji 21C, czyli w okolicy przystanku autobusowego Strzyżowska (w stronę centrum).

Na odcinku od ul. Strzyżowskiej do posesji nr 21C ruch ma odbywać się lewym pasem, a na odcinku od ul. Żurawickiej do ul. Strzyżowskiej – prawym. Wykonawca przewiduje, że po około tygodniu prac na lewym pasie, odcinek objęty ruchem wahadłowym będzie mógł zostać skrócony. W ramach nadchodzących zmian przesunięty zostanie na drugą stronę skrzyżowania z ul. Strzyżowską i Dębicką tymczasowy przystanek dla autobusu jadącego w stronę Krzesin. Obecnie jest on przy posesji nr 20, po zmianie działał będzie przed posesją nr 18.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że ze względu na zmianę organizacji ruchu na ul. Pokrzywno zmianie ulegnie lokalizacja przystanków „Strzyżowska”. Przystanek w kierunku ronda Rataje zostanie przesunięty na wysokość posesji Pokrzywno 24, natomiast przystanek w kierunku Krzesin będzie znajdował się:

– od 24 do 26 stycznia br. na wysokości posesji Pokrzywno 24,

– od 27 stycznia br. na wysokości posesji Pokrzywno 18 – przed skrzyżowaniem z ulicami Dębicką i Strzyżowską.

Należy zachować ostrożność w rejonie prac i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie. Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, powstanie nowa droga rowerowa, będą także wygodne chodniki. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych. Wykonawca zajmuje się również m.in. przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji, kanalizacją deszczową i oświetleniem – czytamy w komunikacie Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie