TRAMWAJEM INACZEJ

Komunikacja

POZNAŃ-NOWE MIASTO: Zmiana trasy linii nr 12, która połączy Winogrady z centrum, Ratajami i Starołęką – to tylko niektóre zmiany w komunikacji, które od 1 października br. ułatwią pasażerom komunikacji miejskiej poruszanie się po Poznaniu.

  • Linia 98 – będzie można nią dojechać w rejon placu Ratajskiego. Tramwaj będzie miał także wydłużoną trasę w rejonie Śródki – dojedzie do pętli Zawady. Pomiędzy pl. Ratajskiego a pl. Wielkopolskim składy będą jeździć się po jednym torze, natomiast pomiędzy pl. Wielkopolskim a Zawadami – po dwóch, jak to miało miejsce przed wprowadzeniem linii wahadłowej.
  • Tramwaj pojedzie wydłużoną trasą od 3 października (poniedziałek), ponieważ w weekend 1-2 października konieczne będzie wykonanie ostatnich, niezbędnych prac technicznych na trasie Zawady – Podwale – Rondo Śródka – Wyszyńskiego – Plac . Ratajskiego.
  • Linia nr 12 – połączy Winogrady z centrum, Ratajami i Starołęką. Oczekiwaną przez pasażerów zmianą jest skierowanie tramwaju numer 12 z pętli Starołęka PKM przez Rataje i centrum do pętli Połabska. Dzięki temu możliwy będzie bezpośredni dojazd z Rataj lub Winograd do centrum od strony ulicy Królowej Jadwigi. Poprowadzenie „dwunastki” na Winogrady spowoduje, że zawieszona zostanie linia nr 4, na której tramwaje kursują obecnie na trasie Połabska – Ogrody. Warto także pamiętać o możliwości dojazdu z przystanku Żniwna do ronda Rataje z przesiadką w rejonie mostu Dworcowego (na linie nr 3 oraz 10, a następnie linie nr 6 i 18).

Trasa to Starołęka PKM – Starołęcka – Zamenhofa – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Matyi – Pułaskiego – Winogrady – Murawa – Al. Solidarności – Połabska.

Fot. ZTM Poznań