ZAKOPANY PIES

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-FRANOWO: Jak dowiedział się portal Wieści z Okolicy w połowie lipca br. przy ul. Franowo w Poznaniu funkcjonariusze Eko-Patrolu Straży Miejskiej ujawnili częściowo zakopanego psa rasy terier. Za pomoc we wskazaniu sprawcy jest nagroda pienieżna – 5 tys. zł.

Po jego odkopaniu stwierdzili, że pies żyje, lecz jest częściowo sparaliżowany. Zwierzę przewieźli do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarz stwierdził niestety konieczność uśpienia psa.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciela psa i okoliczności powstałych obrażeń. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto.

AKTUALIZACJA 5.08.2022

Fundacja Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt informuje, że na początku sierpnia przystąpiła jako pokrzywdzony do sprawy zakopanego żywcem psa. Najpierw sprawca wykopał dół, wsadził zwierzę do worka, związał i zakopał.  

– Postanowiliśmy, że utworzymy zbiórkę na nagrodę za wskazanie sprawcy. Już niejednokrotnie taka forma „zachęty” doprowadziła do znalezienia sprawcy podobnych bestialskich czynów. Biuro Detektywistyczne Trelka również pomaga w ustaleniu tożsamości tej bestii w ludzkiej skórze, inaczej nie da się takiej „osoby” opisać – czytamy na Facebook’u WIOZ.

AKTUALIZACJA 6.08.2022

Za wskazanie sprawcy bestialskiego czynu przewidziano nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Fot. Archiwum Wieści z Okolicy