OPŁATY ZA PARKOWANIE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-OSTRÓW TUMSKI: 2 listopada 2021 roku ruszyła strefa płatnego parkowania na Ostrowie Tumskim, Śródce i Zagórzu. Mieszkańcy tego obszaru mogą kupić identyfikator parkingowy dla swojego auta.

Kierowcy muszą zapłacić za pierwszą godzinę postoju 3,50 zł, czyli podobnie jak na obszarze Wildy czy Łazarza. Strefa działał od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

Jak czytamy na stronie poznan.pl zgodnie z regulaminem strefy osoby zameldowane na terenie objętym płatnym parkowaniem mogą zakupić identyfikator parkingowy mieszkańca po preferencyjnej cenie – 30 zł na miesiąc za pierwsze auto. Upoważnia on do parkowania pojazdu na wszystkich ulicach obejmujących dany sektor. Takim pojedynczym sektorem będzie Ostrów Tumski, Śródka i Zagórze.

Mieszkańcy wspomnianego obszaru mogą liczyć na jeszcze jeden bonus przy zakupie identyfikatora – jeśli zakupią go od razu na cały rok to jego cena wyniesie 120 zł (zamiast 330 zł). Promocja będzie obowiązywała do 31 maja 2022 r.

Identyfikator parkingowy mieszkańca mogą zakupić osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy (minimum 3 miesiące) i płacące podatki na rzecz miasta Poznania. Osoba taka musi być właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu. Samochód może być również zakupiony na kredyt, w leasingu, być autem służbowym lub w najmie długoterminowym – czytamy w komunikacie miasta.

Fot. poznan.pl