AUTOBUSEM PRZEZ WIADUKT

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MINIKOWO: Jak już wcześniej informowaliśmy na portalu Wieści z Okolicy od wtorku, 2 listopada autobusy linii nr 189 i 194 kursują ulicą Gołężycką z wykorzystaniem nowego wiaduktu.

Dzięki zakończonej inwestycji wprowadzona została mała rewolucja w układzie linii autobusowych w rejonie Starołęki, Garaszewa i Minikowa – znacznie poprawi się standard komunikacji autobusowej w tym rejonie Poznania. Autobusy linii numer 189 i 194 będą kursowały na zmienionych trasach, przez nowy wiadukt, zapewniając dojazd zarówno do pętli tramwajowej na Starołęce, ale też dodatkowo do pętli Unii Lubelskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Dwie główne linie obsługujące rejon Starołęki, Garaszewa i Minikowa to 189 i 194. Stanowią one podstawowe linie w tym rejonie miasta, co więcej – obie umożliwią przesiadkę na tramwaj na pętlach Starołęka i Unii Lubelskiej:

  • linia nr 189: STAROŁĘKA PKM (ul. Książęca) – Minikowo – Baranowska – Gołężycka – Warowna – Obodrzycka – Falista – UNII LUBELSKIEJ – Falista – Obodrzycka – Forteczna – STAROŁĘKA PKM (ul. Forteczna)
  • linia nr 194: STAROŁĘKA PKM (ul. Książęca) – Starołęcka – Czernichowska – Ożarowska – Sandomierska – GARASZEWO – Sandomierska – Baranowska – Gołężycka – Warowna – Obodrzycka – Falista – UNII LUBELSKIEJ

Kursy na obu liniach realizowane będą co 20 minut w godzinach szczytu oraz co 24-30 minut poza godzinami szczytu w dni robocze, oraz co 20-40 minut w soboty i co 40 minut w niedziele i święta. Rozkłady jazdy obu linii będą ze sobą zsynchronizowane na wspólnych ciągach.

Wraz z wprowadzeniem powyższych zmian, zlikwidowana została linia nr 125, którą na trasie Starołęka PKM – Forteczna – Unii Lubelskiej zastąpi zmieniona linia nr 189 – czytamy na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Fot. ZTM Poznań